۲ نکته مهم هنگام ترخیص از بیمارستان

0
45
ترخیص از بیمارستان

در این مقاله به بررسی نکاتی بسیار مهم هنگام ترخیص از بیمارستان خواهیم پرداخت که لازم است مورد توجه بیمار یا همراهان او قرار گیرد. با ما در این مقاله مهم و کاربردی همراه باشید.

۱) پرسیدن نام بیماری از پزشک

لازم است، بیمار زمانی که از بیمارستان مرخص می شود، بداند به چه بیماری مبتلا بوده است. پس حتما از پزشک یا کادر درمانی نام بیماری خود را بپرسید و اگر نیاز به یادداشت کردن داشتید، حتما آن را یادداشت کنید.

دلیل اینکه حتما می بایست اسم بیماری را بدانیم آن است که در مواقعی که بیماری حتی بعد از مرخص شدن، پیشرفت می کند، مجبور خواهیم بود به صورت اورژانسی به بیمارستان مراجعه کنیم و معمولا در این مواقع به پرونده های پزشکی خود نیز دسترسی نداریم. بنابراین دانستن اسم بیماری برای ما و یا همراهان ما ضروری است.

پرسیدن نام بیماری

چگونه شرح حال بیماری را برای پزشک مطرح کنیم تا به تشخیص بهتر پزشک کمک کنیم. هر کدام از ما حتما باید یک بار این مقاله را مطالعه کند.

خیلی جالب است بر اساس آمار و ارقام، تعدادی از بیماران هستند که از اسم بیماری خود اطلاعی ندارند. مخصوصا اگر به خاطر سپاری بیماری کمی سخت باشد.

پس اگر اسم بیماری ما سخت است حتما از پزشک یا پرستار خود بخواهیم نام بیماری را بر روی پرونده به صورت خوانا بنویسد.

۲) به خاطر سپاری نام پزشک هنگام ترخیص از بیمارستان

بر اساس آمار و ارقام ۵۸ درصد از بیماران نام پزشک خود را بعد از ترخیص شدن فراموش کردند یا اصلا نمی دانستند اسم پزشک معالجشان چه بوده است.

دلیل این قضیه کاملا روشن است. زیرا پرستاران، دانشجویان انترن و یا رزیدنت ها، بالای سر بیمار رفت و آمد می کنند و واقعا بیمار متوجه نمی شود که پزشک اصلی او چه کسی بوده است.

اطلاع از نام پزشک

پس لازم است حتما نام پزشک را از تابلوی بالای تخت یادداشت کنیم تا اگر در آینده نیاز به ارتباط برقرار کردن با پزشکمان را داشتیم، بتوانیم پزشک معالج خود را پیدا کنیم.

بهترین زمان مراجعه به پزشک چه زمانی است؟مطمئنم از خواندن این مقاله تعجب می کنید!

در یک نظرسنجی نیز، از بین ۲۵۰ بیمار مشخص شده است که تنها ۳۸ درصد آن ها، نام یکی از پزشکانی را که در بیمارستان با آن ها ارتباط برقرار کرده اند، به خاطر می آورند.

آمار ذکر شده در این مقاله بر اساس مطالعات محققان در بیمارستان های مختلف به دست آمده است که در کتابی از خانم دکتر دنیل افری ذکر شده است.

دانلود رایگان کتاب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید