گوشی پزشکی لیتمن با قابلیت گرفتن نوار قلب و PCG

تکنولوژی های مدرن به پزشکان اجازه می دهد تا بتوان به ارزیابی قلب در تمامی انواع روش ها (الکتروکاردیوگرافی (نوار قلب) (ECG)، سونوگرافی، فونوکاردیوگرافی (ثبت صداهای قلب در طول یک سیکل قلبی) (PCG)) در هر نقطه ای دسترسی پیدا کرد. با این حال، این ارزیابی ها به دلیل هزینه های بالا، مسائل مربوط به قابلیت همکاری، ابزارهای مستهلک و وابستگی مکرر به انجام آزمایشات در یک محیط بالینی توسط افراد حرفه ای آموزش دیده، در دسترس نبوده است.

گروهی از پزشکان و مهندسان در موسسه صنعتیIT ستوبال پرتغال هم اکنون گوشی پزشکی الکترونیکی در دسترسی را ارتقا دادند تا بتواند ضبط و تجزیه و تحلیل خودکار ECG و PCG را انجام دهد. گوشی پزشکی لیتمن مدل ۳M 3200 آخرین مدل این گوشی پزشکی محبوب است، و در حال حاضر تیم پرتغالی برخی از سخت افزارهای سه بعدی مدار چاپی و الکترودهای مرسوم را در بالای دیافراگم آن اضافه کرده است. این دستگاه همچنین می تواند چرخش سر دیافراگم را در رابطه با محور الکتریکی قلب تشخیص دهد، که می تواند به تشخیص تغییرات مورفولوژیکی غیر فیزیولوژیکی در شکل موج نوار قلب کمک کند.

برای مطالعه بیشتر در زمینه فناوری پزشکی و تشخیص بیماری ها می توانید مقاله تشخیص تومورهای سرطانی توسط پروب انگشتی را نیز مطالعه کنید.

گوشی پزشکی لیتمن با قابلیت گرفتن سیگنال نوار قلب

با استفاده از یادگیری ماشین، این تیم همچنین توانایی استخراج نشانه های بیماری های قلبی را از داده های نوار قلب (ECG) و PCG به گوشی پزشکی لیتمن جدید خود اضافه کرده است، که به طور بالقوه به پرستاران و دیگران اجازه می دهد تا پیش نمایش هایی از قلب ایجاد کنند.

در ادامه ویدئویی آورده شده است که مهندسان تیم تحقیقاتی که بر روی این پروژه کار کرده اند انگیزه خود و چگونگی اجرای تکنولوژی این گوشی پزشکی لیتمن ارتقا یافته را تشریح می کنند.

منبع خبر: موسسه صنعتی IT ستوبال پرتغال

مجتبی عبدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.