گوشی پزشکی دیجیتال برای مراقبت از کودکان در خانه

StethoMe، یک شرکت با مقر اصلی در شهر پوزنان لهستان می باشد که تنها برنده مدرک CE اروپا برای گوشی پزشکی دیجیتال و نرم افزار همراه است که تجزیه و تحلیل صداهای ضبط شده برای علائم مشکلات تنفسی را انجام می دهد.

StethoMe اولین دستگاه تشخیصی پزشکی در نوع خود است که می تواند عمل نظارت بر سیستم تنفسی را با یک روش دقیق اما کاربر پسند (user-friendley) ارائه دهد.

این محصول برای استفاده توسط پدر و مادر برای بررسی کودکان به هنگام بیماری طراحی شده است. به جای آوردن سریع کودک به مطب پزشک، والدین می توانند با این محصول به صداهای درون بدن کودک گوش داده و داده های ثبت شده را توسط الگوریتم های طراحی شده به پزشک ارسال کنند تا مشکلات احتمالی توسط ایشان بررسی شود.

این گوشی پزشکی دیجیتال می تواند مشکلات احتمالی را به والدین گوشزد کند و داده های تنفسی ضبط شده را با متخصص اطفال کودک به اشتراک بگذارد. پس از آن پزشک می تواند تصمیم بگیرد که آیا کودک نیاز دارد به پزشک مراجعه بکند یا در خانه بماند و درمان های خانگی را دنبال کند.

گوشی پزشکی دیجیتال

اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره پزشکی از راه دور و معرفی محصولات جدید در این حوزه هستید، حتما مقاله سایت ما را با عنوان پزشکی از راه دور امکانی جدید در دنیای تکنولوژیک امروز مطالعه بفرمائید.

این شرکت در صفحه اصلی وبسایت خود در معرفی این گوشی پزشکی دیجیتال چنین نوشته است:

“سرفه، آبریزش بینی، تب و… آیا فورا باید به پزشک مراجعه کنیم؟ یا باید صبر کرد و با استفاده از StethoMe ابتدا اطمینان حاصل کرد و با ارسال اطلاعات از درون منزل به پزشک سپس به تصمیم گیری پرداخت؟ “

قابلیت های گوشی پزشکی دیجیتال

از کاربرد های این گوشی پزشکی دیجیتال می توان به برقراری ارتباط بی سیم با موبایل، نظارت بر بیماری های ریوی، آزمون قلب، اندازه گیری نرخ ضربان قلب، ایجاد و ثبت تاریخچه پزشکی، امکان انجام معاینات در سفر، استفاده از هوش مصنوعی و امکان پزشکی از راه دور (تله مدیسین) اشاده کرد.

امید است که چنین رویکردی به کمتر شدن مراجعه کنندگان غیر ضروری از پزشک منجر شود، زیرا والدین همچنین می توانند آزمایش های پایه ای را بر روی دمای بدن انجام دهند و حتی ویدیوی زنده کودک را با متخصص اطفال به اشتراک بگذارند.

این شرکت، ادعا می کند که این گوشی پزشکی دیجیتال نسبت به پیشنهادات موجود، به پزشکان اعتماد بیشتری در تصمیم گیری از راه دور در مورد نحوه برخورد با بیمار ارائه می دهد.

منبع : سایت شرکت StethoMe

مجتبی عبدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.