کلین روم های پیش ساخته

اتاق تمیز

اتاق های تمیز یا به اصطلاح کلین روم ها از تجهیزات بسیار ضروری برای ساخت داروها، ساخت برخی از دستگاه های پزشکی، انجام بعضی پروژه های تحقیقاتی خاص و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

کلین روم ها به طور معمول در داخل کابین هایی با تاسیسات مورد نیاز قرار دارند که هوای بدون ذرات معلق و دیگر ویژگی هایی که مورد نیاز برای داشتن یک محیط فوق العاده تمیز است را ارائه می دهد.

معمولا برای ساخت کلین روم ها، هزینه و زمان خیلی زیادی برای آماده سازی فضای لازم مورد نیاز است.

برای ساخت داروها و انجام تحقیقات در هر فضا و مکانی، مهندسان موسسه فرانکهوفر و موسسه مهندسی ساخت و اتوماسیون IPA اشتوتگارت آلمان یک اتاق تمیز قابل حمل را طراحی کردند.

کلین روم های پیش ساخته شرکت Cape

اخیرا شرکت Cape سیستم جدیدی را معرفی کرده است که می تواند اتاق تمیز را خارج از محیط یک ساختمان و به صورت پیش ساخته و پرتابل فراهم کند.

تمام زمانی که برای راه اندازی و استفاده از این اتاق ها مورد نیاز است، حدود یک ساعت است.

پیشنهاد می کنیم اگر پزشک هستید، مقاله مهارت های ارتباطی پزشکی را نیز در سایت ما دنبال کنید.

کلین روم های جدید شرکت Cape برای موارد مختلفی قابل استفاده است، اما به طور ویژه می توان از آن برای اتاق استریلیزه در شرایط تلفات جِرم استفاده کرد که در عمل های جراحی قابل استفاده است.

به لطف طراحی ماژولار این اتاق ها، می توان کلین روم هایی با ابعاد و اندازه های مختلف برای تقاضاهای مختلف طراحی و اجرا کرد.

دیوارهای این کلین روم ها از پارچه استریلیزه ساخته شده که از بالا به پایین انداخته می شود و از پایین به بالا هم جمع می شود.

کل این ساختار بر روی یک پلیمر تقویت شده با فیبر کربن و آلومینیموم ساخته شده و به هیچ تجهیزاتی برای کنار هم قرار گرفتن این اتاق های پیش ساخته نیازی نیست.

سیستم فیلتراسیون کلین روم های شرکت Cape از استاندارد ایزو ۱ پشتیبانی می کند و در جهت شعاعی از داخل به خارج هوا را به جریان می اندازد و تمام آلودگی و ذرات غبار نامطلوب را از محیط خارج می کند.

برای آشنایی بیشتر با این اتاق های تمیز به سایت فرانهوفر مراجعه کنید تا اطلاعات دقیق تری از این تجهیزات به دست آورید.

منبع خبر: سایت فرانهوفر

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.