چراغ های سیالیتیک هوشمند اتاق عمل

چراغ های هوشمند اتاق عمل

کمپانی Getinge از نسل جدیدی از چراغ های سیالیتیک اتاق عمل رونمایی کرده است و در حال حاضر در بازار آمریکا در حال فروش است. نسل جدید این چراغ های هوشمند با نام تجاری Maquet PowerLED II وارد بازار شده است.

این دستگاه ها برای موارد عمومی قابل استفاده است. برای مثال از این چراغ های هوشمند می توان در اتاق های عمل هیبریدی (اتاق های عملی که به دستگاه های پیشرفته تصویربرداری مانند سی آرم، سی تی اسکن و ام آر آی مجهز است) اشاره کرد که ویژگی های کاملی را در اختیار کادر درمانی قرار می دهد.

منبع نور این چراغ های اتاق عمل، ال ای دی های High-End هستند که امکان تغییر رنگ و شدت نور را فراهم می کنند، که برای انجام هر عملیات تهاجمی کمک کننده است.

نور سفید این چراغ های سیالیتیک، معمولا توسط پزشکان بیشتر ترجیح داده می شوند و به کاهش خستگی چشم پزشکان هم کمک می کند.

چراغ های اتاق عمل هوشمند

ویژگی بارز چراغ های سیالیتیک هوشمند اتاق عمل

ویژگی بارز این چراغ ها، لیزر تعبیه شده داخل دستگاه است که نور محیط جراحی را تنظیم می کند و به طور ویژه در هنگام قرار دادن پچ نور قابل تنظیم در منطقه هدف، مفید است.

این سیستم قادر به تشخیص لرزش چشمان پزشک است و به صورت خودکار نور منطقه جراحی را با استفاده از افزایش روشنایی سایر ال ای دی ها تامین می کند.

کنترل هوشمند چراغ اتاق عمل

اگر پزشک جراح هستید، حتما مقاله واقعیت مجازی در اتاق های عمل را هم مطالعه کنید.

در ادامه، فیلمی از نحوه کارکرد این چراغ اتاق عمل مشاهده خواهید کرد.

امیدواریم به زودی شاهد حضور این چراغ های سیالیتیک جراحی در اتاق های عمل بیمارستانی ایران هم باشیم.

اگر قصد خرید دستگاه ها و تجهیزات پزشکی دارید، حتما مقاله سایت با عنوان “از کدام برند تجهیزات پزشکی خرید کنیم” را مطالعه کنید.

منبع خبر: وبسایت کمپانی Getinge

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.