طراحی پمپ انفوزیون نوین برای کاهش خطاهای پزشکی

پمپ انفوزیون (تزریق) عاملی برای انواع اشتباهات پزشکی و دارویی، شناخته شده است. این مسئله به معضلی تبدیل شده است تا جایی که چند سال پیش سازمان جهانی غذا و دارو ابتکار بهبود پمپ انفوزیون را آغاز کرد.

یکی از نتایج این برنامه، ایجاد الزامات جدید برای کاهش خطاها در ساخت پمپ های انفوزیون بود. Ivenix، یک شرکت آمریکایی، به تازگی تاییدیه سازمان غذا و دارو برای تولید سیستم تزریق خود که بر اساس نیازهای جدید طراحی و تولید شده بود را دریافت کرده است.

این محصول یک پمپ انفوزیون با حجم بالا است که دارای مشخصات اختصاصی با تکنولوژی کنترل جریان انعطاف پذیر می باشد که جریان در حال حرکت از طریق پمپ را اندازه گیری کرده و فعالیت دستگاه به صورت آنلاین تنظیم می شود.

این کار کمک می کند تا احتمال جریان کنترل نشده از بین برود و تقریبا تضمین می کند که مقدار مناسبی از مایعات در طول درمان اعمال شود.

پمپ انفوزیون

درباره دستگاه های پزشکی هسته ای بیشتر بدانید: گاما کمرا چیست و چگونه کار می کند؟ (دستگاه پزشکی هسته ای)

چگونگی راه اندازی پمپ انفوزیون

راه اندازی پمپ انفوزیون این کمپانی با استفاده از یک گوشی هوشمند انجام می شود، و کمک می کند تا همه چیز به صورت گرافیکی انجام شود، که مزایایی از قبیل کاهش زمان تنظیم و به حداقل رساندن خطاها و هشدارها را به دنبال داشته باشد.

شرکت Ivenix معتقد است که مزایای ارائه شده پمپ انفوزیون این شرکت، منجر به صرفه جویی در زمینه کاهش نرخ خطا خواهد شد.

ویژگی های اضافی این سیستم تزریق، شامل طیف گسترده ای از کارکرد های اجرایی است که اجازه می دهد تا پزشکان از راه دور بر تزریق نظارت داشته باشند و از هر گونه مشکلی اطلاع پیدا کنند.

دکتر کارن گیلیانو استاد دانشگاه درباره این دستگاه این چنین توضیح می دهد:

“من سال ها درباره ایمنی و کارآمدی سیستم های تزریق مطالعه کردم. تحقیقات من بر روی نشان دادن چالش های کاربردی متمرکز است که در پمپ های هوشمند معمولی نسل چهارم استفاده می شود.

 داده ها نشان می دهد که پمپ انفوزیون Ivenix به پزشکان این اجازه را می دهد تا نسبت به راه اندازی سریع تر داروها با خطاهایی بسیار کمتر نسبت به پمپ های مورد استفاده امروزی اقدام کنند. پرستاران و صنعت سلامت به طور کلی، منتظر راه حل های نوآورانه ای مانند این هستند.”

برگرفته از شرکت Ivenix

مجتبی عبدی
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه
  • ناشناس 12 مهر 1398 / 3:12 بعد از ظهر

    امتیاز بینندگان:۵ ستاره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.