پزشکی از راه دور امکانی جدید در دنیای تکنولوژیک امروز

شرکت های Tyto Care و Best Buy همکاری کرده اند تا یکی از جالب ترین تجهیزات پزشکی از راه دور خانگی که در چند سال اخیر ارائه شده است را منتشر کنند. این کیت پزشکی یک قابلیت واقعی پزشکی از راه دور را ارائه می کند که به والدین، سرپرستان و خود افراد اجازه می دهد تا یک سری از معاینات فیزیکی را انجام دهند.

در حالی که معاینات توسط افراد غیر متخصص انجام می شود، داده ها، از جمله عکس های اتوسکوپ، خواندن دما و ضربان قلب، می تواند توسط یک پزشک بر روی یک کامپیوتر بررسی شوند.

دستگاه شرکت Tyto دارای یک دوربین است که بر روی آن می توان ابزارهای مختلفی را هم اضافه کرد، وسایلی مانند tongue depressor (همان چوب بستنی که پزشکان برای معاینه گلو در دهان بیماران می گذارند!!) تا توانایی های تخصصی پزشکی را برای این دستگاه به ارمغان بیاورد.

قابلیت های این دستگاه پزشکی از راه دور

دستگاه شرکت Tytoیک دستگاه معاینه دستی با ضمیمه هایی است که میتواند قلب، ریه، پوست، گوش، گلو و شکم را معاینه کرده و نیز اندازه گیری دمای بدن را انجام دهد و همچنین افراد را قادر می سازد تا تشخیص از راه دور در وضعیت های حاد مراقبتی مانند عفونت گوش، گلو درد، تب، سرما خوردگی و آنفلوآنزا ، آلرژی، درد معده، عفونت تنفسی فوقانی، سرفه، جوش و موارد دیگر را انجام دهند.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در زمینه فناوری پزشکی در زمینه تشخیص سرطان های مختلف هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله سایت ما در مورد سرطان کولورکتال و راهی جدید برای تشخیص آن را از دست ندهید.

پزشکی از راه دور توسط دستگاهی جدید

این دستگاه کاربران را قادر می سازد تا معاینات پزشکی جامع را انجام داده و اطلاعات بدست آمده را جهت تشخیص به فردی که مراقبت های اولیه را می داند ارسال کند.

کاربران می توانند با این افراد ۲۴ ساعته، ۷ روز در هفته، ۳۶۵ روز سال، بدون توجه به مکان خود، ارتباط برقرار کنند و به نوعی با این کار پزشکی از راه دور برای افراد تحقق پیدا می کند.

علی رغم این که این سیستم شرکت Tyto تائیدیه سازمان جهانی غذا و دارو را گرفته است، در دسترس بودن آن تنها از طریق چندین کلینیک تخصصی امکان پذیر است، اما مشارکت جدید با Best Buy آن را در اختیار عموم مردم قرار خواهد داد.

در این زمان که سرخک در بسیاری از جوامع گسترش یافته است(مخصوصا در آمریکا)، نظارت از راه دور و پزشکی از راه دور ممکن است به جلوگیری از عفونت های غیر ضروری کمک کند.

منبع خبر: شرکت Tyto Care

مجتبی عبدی
دیدگاه کاربران ۲ دیدگاه
    • اميرعلی تولايی 12 تیر 1398 / 4:35 بعد از ظهر

      ممنون از پیام شما. امیدوارم در آینده بیمارستان های کل کشور مجهز به این سیستم ها باشند. موفق باشید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.