ویلچرهای هوشمند آف رود

ویلچر هوشمند

به تازگی کمپانی Omeo Technology از ویلچرهای هوشمند خود رونمایی کرده است که برای محیط های خارج شهری طراحی شده است. با این ویلچرها می توان به شکار رفت و یا ماهیگیری کرد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت ویلچرهای هوشمند مرسوم و ویلچر های آف رود

همان طور که می دانیم ویلچرهای مرسوم فقط می توانند بر روی سطوح صاف و مسطح حرکت کنند که این محدودیت باعث شده افراد معلول نتوانند از محیط های طبیعی و خارج شهری استفاده کنند و لذت ببرند.

ویلچرهای جدید شرکت Omeo Technology که یک کمپانی نیوزلندی است به افراد معلول این امکان را می دهد که در محیط های خارج شهری قدم بگذارند.

ویلچرهای هوشمند Omeo Evolution 1

نام این ویلچرهای شرکت نیوزلندی Omeo Techonology 1 است. ویلچرهای Omeo Evolution 1 دو چرخ دارند که به صورت خودکار تعادل را برقرار می کنند. این ویلچرها، موتورهای قدرتمندی دارند که می توانتد از شیب ها به راحتی بالا بروند و یا در هر مکانی با هر شیبی چرخش داشته باشند.

ویلچر هوشمند آف رود

ویلچرهای هوشمند این کمپانی از دو طریق کنترل می شوند. روش اول از طریق یک جوی استیک و یا در روش دوم از طریق نیروی گشتاور کاربر. یعنی اگر کاربر ویلچر نیروی وارده رو به جلو یا رو به عقب اعمال کند، ولیچر به سمت جلو و عقب حرکت می کند. دقیقا مثل اسکوتر های برقی و سگوی ها (Segways).

این نحوه کنترل دست کاربر را کاملا آزاد می گذارد و این اجازه را می دهد که هر فعالیتی مثل شکار یا ماهیگیری را به راحتی انجام دهد.

ویلچر هوشمند خارج شهری

از ویژگی های این ویلچر می توان به چراغ های LED، شارژر USB و محفظه ذخیره سازی آن اشاره کرد. همین طور یک نگه دارنده فنجان که می تواند برای نگه داری قلاب ماهیگیری و نگه داشتن چتر هم از آن استفاده کرد. این ویلچر در برابر آب مقاوم است و نگرانی از بابت بارش باران وجود ندارد.

یک مقاله فوق العاده جالب و کاربردی از نحوه بیان شرح حال بیماری برای پزشکان! برای مطالعه این مقاله اینجا کلیک کنید.

منبع خبر: سایت Omeo Technology

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.