واقعیت مجازی به اتاق عمل رسید

واقعیت مجازی در اتاق عمل

اتاق های عمل محیط های بسیار حساسی هستند که فقط بیماران و پزشکان به صورت معمول اجازه ورود به این اتاق را دارند. معمولا تصور همه ما از اتاق های عمل یک اتاق بسیار عجیب و غیر معمول است و در فرهنگ اکثر کشور ها نیز به همین ترتیب است.

واقعیت مجازی در اتاق عمل

اخیرا کمپانی GIBLIB یک اپلیکیشن واقعیت افزوده را معرفی کرده که از طریق خرید لایسنس می توان به هدست مخصوص آن با نام Oculs که در بیمارستان Cedars-Sinai و بیمارستان کودکان استنفورد قرار دارد، وصل شد و تجربه واقعی از آنچه در عمل های جدی می گذرد را به صورت واقعی مشاهده کرد.

به علاوه، کارگروهی و همدلی پزشکان و کادر اتاق عمل چیزی نیست که به راحتی بتوان تنها با تعریف کردن شرایط آن را کاملا درک کرد.

حضور واقعیت مجازی در اتاق عمل یک اتفاق عالی

قطعا حضور این دستگاه و ویدیوهای آن قابل توجه پزشکان قرار خواهد گرفت.

البته این سیستم برای عموم آزاد است و اگر کسی علاقه مند به دسترسی به تصاویر و ویدیوهای واقعیت مجازی باشد، می تواند به راحتی از طریق خرید لایسنس به فیلم های اتاق عمل های این دو بیمارستان دسترسی داشته باشد.

استفاده از این سیستم، برای غلبه بر استرس ها و نگرانی ها و همین طور سفید شدن مغز بسیار کاربردی است. پیشنهاد می کنم حتما مقاله مهارت های ارتباطی پزشکی- بخش اول را مطالعه کنید.

بدون شک، این اپلیکیشن مورد توجه دانشجویان پزشکی برای تمرین کردن در اتاق های عمل و همین طور جراحان برای بررسی آخرین متدهای روش های جراحی مفید خواهد بود.

پزشکان و متخصصانی که تمایل داشته باشند، می توانند با مراجعه به وبسایت این شرکت و ساخت اکانت و خرید لایسنس قانونی با استفاده از Credit Card از مزایای این اپلیکیشن استفاده کنند.

البته با پیگیری که انجام شد، به صورت موقت و محدود به صورت رایگان نیز می توان از تعداد محدودی از این ویدیو ها استفاده کرد.

منبع خبر: سایت GIBLIB

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.