هدبند الکترونیکی برای درمان حالت تهوع ناشی از حرکت

حالت تهوع ناشی از حرکت می تواند وضعیتی ضعیف کننده برای بدن بسیاری از مردم باشد که در تعداد زیادی از فعالیت ها مثل دریانوردی ممکن است رخ دهد و از مسافرت افراد جلوگیری کند. داروهای معدودی برای درمان حالت تهوع ناشی از حرکت موجود هستند، اما باعث عوارضی مثل سرگیجه می شوند که این خود برای بسیاری از مردم مانند انتخاب یک ناراحتی به جای ناراحتی دیگر است.

این دستگاه، در آزمایشگاه Otolith که شرکتی خارج از واشنگتن دی سی است، توسعه یافته و بزودی یک راهکار غیر دارویی جدید برای کنترل علائم حالت تهوع ناشی از حرکت ارائه می دهد.

هدبند الکترونیکی برای درمان حالت تهوع ناشی از حرکت
هدبند الکترونیکی

جهت آشنایی بیشتر با دستگاه های الکترونیکی درمانی می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید.

ویژگی دستگاه درمان حالت تهوع ناشی از حرکت

این هدبند الکترونیکی شامل یک قطعه ارتعاشی است که به هدبندی متصل بوده و پشت گوش قرار می گیرد. ویبراتور بر مبنای اصل هدایت استخوان که بسیاری از سمعک ها نیز از آن استفاده می کنند، کار می کند. با این کار سیستم تعادلی بدن (Vestibular) تحریک می گردد. سیگنال هایی که دریافت می شوند در اصل نویز سفید رندوم هستند و هدف آن گیج کردن مغز برای در نظر نگرفتن تمامی سیگنال های حرکتی می باشد.

حالت تهوع ناشی از حرکت، به دلیل ناسازگاری سیگنال های وارد شده به مغز است، به این مفهوم که مغز ما قادر نیست چیزی را که چشم می بیند و سیستم تعادلی بدن به او می گوید با هم تطبیق دهد. این دستگاه، کار سیگنال های سیستم تعادلی را تا اندازه زیادی مختل می کند تا مغز شروع به نادیده گرفتن تمامی این سیگنال ها کند و ناسازگاری بین سیگنال ها عملا از بین برود.

در حال حاضر تکنولوژی درمان حالت تهوع ناشی از حرکت به روش غیر دارویی در حال اثبات کردن خود در نمونه های اولیه است، اما هنوز کار زیادی برای اثبات آن در نمونه های بزرگتر و همچنین درک مکانیزم اساسی فعال این روش وجود دارد.

منبع خبر: سایت خبری آزمایشگاه های Otolith

مجتبی عبدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.