نسل جدید سمعک ها

نسل جدید سمعک های هوشمند

نسل جدید سمعک ها که از تکنولوژی های روز استفاده می کنند، همگی در یک بسته بندی کوچک طراحی و ساخته می شوند. باتری ها، چیپ های کامپیوتری فوق سریع، اسپیکر ها، میکروفن ها و آنتن ها همگی در یک مجموعه کوچک و با هماهنگی بالایی کار می کنند.

در نسل جدید سمعک ها، چندین صدای مختلف توسط الگوریتم ها پردازش می شوند و به فرد این امکان را می دهند که کدام یک از صداها با توجه به نیازهای منحصر به فرد تقویت شوند.

این سمعک ها قابلیت اتصال به سایر دستگاه ها را هم مثل تلویزیون ها و سیستم های صوتی اتومبیل ها دارند.

نسل جدید سمعک ها : کیفیت، طراحی، راحتی

یکی از شرکت های معروف در زمینه تولید سمعک های هوشمند شرکت Danish است که از بزرگترین تولیدکنندگان سمعک در دنیا به حساب می آید. این شرکت با برند معروف Resound در دنیا شهرت دارد اما در خط تولید هدفون های جبرا هم حضور دارد.

در مصاحبه ای با مدیر بخش صدای این شرکت، سمعک های مدرن کنونی اینگونه توصیف شده اند:

“شکی نیست که در سال های گذشته، سمعک ها به طور کامل تغییر کرده اند، مخصوصا در ۱۰ سال گذشته. در تمام موارد از کیفیت صدا گرفته تا قابلیت ها و حتی ظاهر و طراحی آن ها تغییر چشمگیری داشته است.

سمعک های هوشمند Resound GN

تمام این موارد باعث شده که استفاده از سمعک به روتین زندگی معمولی افراد وارد شود و بدون هیچ زحمتی و یا خجالتی از سمعک استفاده کنند. با توجه به پیشرفت سمعک های پزشکی افراد حتی می توانند کارهای بیشتری نیز با سمعک خود انجام دهند.

برای مثال به راحتی می توان این سمعک ها را به تلویزیون ها، گوشی های اندرویدی و ios متصل کرد و با اتصال وایرلس به راحتی یک آهنگ را از گوشی اجرا کرد.

به علاوه، با رشد تکنولوژی کیفیت صدای سمعک ها واقعا به حدی تقویت شده است که از هر زمان دیگری به صدای طبیعی نزدیک تر است.

تفاوت سمعک های نسل جدید با نسل های قبلی

مقایسه کیفیت صدا حتی نسبت به چند سال گذشته، در توانایی شخصی سازی و سطوح مختلف آن که امروزه ممکن است، واقعا شگفت انگیز است.

امروزه سمعک ها از اپلیکیشن ها استفاده می کنند و به راحتی می توان تنظیمات آن را در گوشی های تلفن همراه تغییر داد. سطح شخصی سازی نیز فراتر از تنظیم میزان صدا است. سمعک ها با کمک هوش مصنوعی می توانند میزان صدا را بر اساس صدای محیط تنظیم کنند.

کاربرهای این سمعک ها به راحتی می توانند از قبل، تنظیمات سمعک را برای محیط رستوران تنظیم کنند و قبل از اینکه وارد رستوران شوند از طریق تلفن همراه تنظیمات را اعمال کنند.

البته این پیشرفت تنها نقطه آغاز کار است. ما باور داریم که کاربردهای هوش مصنوعی به مرور بیشتر خواهد شد و برای بهبود شخصی سازی و تجربه بهتر شنیداری به کار گرفته خواهند شد.”

مقاله کاربردی چه زمانی بهتر است به پزشک مراجعه کنیم را حتما مطالعه کنید.

قیمت های بالای نسل جدید سمعک ها

در سوالی دیگر از این مدیر اجرایی، درباره قیمت بالای سمعک های نسل جدید سوال شده است و در جواب چنین پاسخی داده شده است:

“سمعک های پیشرفته امروزی از تحقیق و توسعه وسیعی به دست آمده است که قطعا تمام این موارد هزینه بر هم بوده است. ساختن یک سمعک واقعا کار ساده ای نیست. از پردازش سیگنال آن بگیرید تا رسایی صدا و دیجیتالی کردن آن، همه و همه از سال ها تحقیق به دست آمده است تا به بیماران کمک کنند به بهترین نحو ممکن بشنوند.

سمعک ها تا سال های سال فقط از یک تقویت کننده خطی از داخل شلف ها ساخته می شد. تحقیقات وسیع و توسعه آن ها و همین طور تلفیق با اکسسوری ها، اتصال بی سیم و دیگر ویژگی ها باعث شده است که قیمت آن در بازار بالا باشد.

از آنجایی که شیندن برای سلامتی و کیفیت زندگی ما بسیار ضروری است، بسیاری از مردم راغب هستند که برای خرید سمعک سرمایه گذاری کنند. البته محدوده قیمتی سمعک های نسل جدید نیز بسته به مدل، دیسپنسر و سایر ویژگی ها متفاوت است.

البته نباید فراموش کنیم که هزینه بالای سمعک ها به دلیل سرویس ها و آموزش پرسنل حرفه ای نیز نیز هست.”

نسل جدید سمعک های هوشمند

آینده نسل جدید سمعک ها چگونه خواهد بود؟

در سوال پایانی از خانم لائورل کریستنسن پرسیده شده است که برنامه شرکت برای چند سال آینده چیست و بر روی چه تکنولوژی هایی کار خواهید کرد؟

” کار کردن بر روی مراقبت های شنیداری و بهبود تجربه کاربران، همیشه برای شرکت مهم بوده است، مخصوصا در محیط های نویزی. که این جز مواردی است که مردم اغلب در شنوایی خود با سمعک مشکل دارند.

امروزه هر کسی از هوش مصنوعی صحبت می کند. این حوزه ای است که ما در حال حاضر در آن ورود کردیم. ما از هوش مصنوعی برای شخصی سازی شنیداری برای بیماران خاصی استفاده کردیم تا تجربه کاربری فوق العاده ای برای آن ها اتفاق بیفتد.

استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین و آنالیزهای بیگ دیتا، قدم های بزرگ بعدی برای ارائه راه حل های خودکار، طبیعی و شخصی برای هر کاربر خواهد بود.

منبع خبر: سایت مدگجت و سایت ReSound

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.