مچ بند هوشمند سلامتی به بازار عرضه شد

شرکت Health Spry، تاییدیه سازمان جهانی غذا و دارو (FDA) را برای معرفی سیستم مراقبت از سلامتی به صورت مداوم به دست آورد. این مچ بند هوشمند سلامتی شامل یک وسیله پوشاننده مچ دست، جا شارژی و پلت فرمی برای تجزیه و تحلیل اطلاعات است که پالس اکسیمتری بالینی، ضربان قلب، فشار خون، سطح CO2 و نرخ تنفس یک بیمار در طول روز را اندازه گیری می کند.

به نظر می رسد که کنترل ضربان قلب، اکسیژن و CO2 بر تکنولوژی پالس اکسیمتری سنتی متکی است. میزان تنفس اغلب در مواقعی از این اندازه گیری ها حاصل می شود، با این حال، نکته کلیدی در پیاده سازی و دقت این سیستم در زندگی واقعی است. این چیزی است که بسیاری از تکنولوژی های پوشیدنی در مراقبت های بهداشتی را برای بیمار آزار دهنده کرده است.

مچ بند الکترونیکی جدید

چگونگی اجرای پزشکی از راه دور با مچ بند هوشمند سلامتی

 با این مچ بند هوشمند سلامتی، پزشکان می توانند اطلاعات از راه دور و بلادرنگی در مورد وضعیت بیمار داشته باشند، که به نظارت بر کسانی که مبتلا به COPD (بیماری مزمن انسدادی ریه) و دیگر بیماری های مزمن هستند کمک قابل توجهی خواهد کرد.

نیاز نیست بیمار هیچ کاری انجام دهد، مگر زمانی که شارژ دستگاه تمام می شود، که دستگاه را باید در پد شارژی قرار دهد. پس از شارژ، قرار دادن دوباره آن بر روی مچ دست، اندازه گیری های نوری را مجددا آغاز خواهد کرد.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در زمینه فناوری در پزشکی علی الخصوص مقوله جذاب پزشکی از راه دور می باشید، پیشنهاد می کنیم مقاله سایت ما با عنوان پزشکی از راه دور امکانی جدید در دنیای تکنولوژیک امروز را حتما مطالعه بفرمایید.

مچ بند هوشمند سلامتی

در گزارشی منتشر شده، پیر ژان کوبوت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Health Spry اینچنین می گوید:

“این تائیدیه FDA یک نقطه عطف مهیج برای این شرکت است. ما هیجان زده هستیم تا تکنولوژیمان را به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و بیماران برای ایجاد تأثیر مثبتی در مدیریت بیماری COPD، که یکی از چالش برانگیزترین مشکلات در مراقبت های بهداشتی امروز است، ارائه کنیم. ما معتقدیم که نه تنها تکنولوژی این مچ بند هوشمند سلامتی توانایی بالقوه ای برای بهبود سلامت و کاهش هزینه ها در پی دارد بلکه اطمینان آفرینی و آرامش خاطری برای بیماران و مراقبین نیز فراهم می کند.”

منبع مقاله: شرکت Health Spry

مجتبی عبدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.