مانیتورینگ اختلالات تنفسی هنگام خواب

شرکت Withings یک شرکت معروف فرانسوی تولید کننده است که محصولاتی همچون ردیاب فعالیت های بدنی، دستبند های فشار خون و دیگر دستگاه های مراقبت از سلامت و تناسب اندام را تولید کرده است. این شرکت، دستگاه مانیتورینگ اختلالات تنفسی هنگام خواب را تولید کرده است که در تشکی مخصوص کار گذاشته شده است. این تکنولوژی می تواند بسیاری از مواردی که در آن تنفس شخص قطع می شود را تشخیص دهد. این حوادث می توانند علائم قطعی تنفس هنگام خواب (Sleep apnea) باشد که به نوبه خود می تواند منجر به انواع بیماری های قلبی-عروقی شود. این شرکت در حقیقت ، در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن افزونه ای به تشک خود برای تشخیص صحیح بیماری قطعی تنفس هنگام خواب می باشد که بعد از گرفتن تائیدیه از سازمان جهانی غذا و دارو این کار امکانپذیر خواهد بود.

ویژگی های تشک مانیتورینگ اختلالات تنفسی هنگام خواب

قطعی تنفس هنگام خواب بیماری است که اغلب بدون تشخیص باقی می ماند، اگرچه تشخیص این بیماری نباید زیاد سخت باشد وقتی کسی به صداهای بلند فرد دارای این بیماری در هنگام خواب گوش دهد. این تشک می تواند تنفس، ضربان قلب و خروپف کردن را تشخیص دهد، بنابراین اطلاعات بدست آمده، به وسیله متخصص خواب دکتر پیر اسکورو برای ایجاد مشخصه های مانیتورینگ اختلالات تنفسی هنگام خواب این تشک استفاده گردید.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در زمینه فناوری پزشکی هستید، مقاله مربوط به کلیه شبیه سازی شده از سلول های بنیادی را از اینجا بخوانید.

تمام اطلاعات خواب شامل اختلال تنفس، اکنون به وسیله ی اپلیکیشن تشک سلامت در دسترس است که فرکانس و شدت رخدادهای پیش آمده برای فرد و همچنین اختلالات خواب ماهانه را برای فرد به نمایش می گذارد.

اریک کارل رئیس شرکت Withings گفت: ” برخلاف رواج و پیامدهای جدی که بیماری قطعی تنفس هنگام خواب دارد، این بیماری همچنان در حجم بسیار وسیعی غیر قابل تشخیص باقی مانده است تا جایی که آزمایشات رایج، به محیط های بالینی و آزمایشگاه خواب محدود می باشد. با اجازه دادن به افراد برای ردیابی شدت اختلالات تنفسی هنگام خواب توسط خود او ، ما در حال کمک به آنها برای شناسایی علائم هشدار دهنده در ابتدای امر می باشیم. این خبر بسیار مهم است چرا که ماموریت ما را برای آوردن آنالیزهای دسته بندی شده پزشکی به داخل خانه ها پیش می برد و اولین گام برای تایید پزشکی تشخیص قطعی تنفس هنگام خواب می باشد که ما برای آخر این سال آن را هدف گذاری کرده ایم.”

منبع خبر: صفحه شرکت Withings

مجتبی عبدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.