قدرت نامحدود ذهن

قدرت نامحدود ذهن

تا به حال فکر کرده اید که با ذهن نامحدود خود میتوانیم چه کارهایی انجام دهیم؟

اگر روزی در یک مصاحبه‌ای از من بپرسند زیباترین انیمیشنی که در زندگی‌ات دیدی چه بود؟ بدون شک و تردید می‌گویم انیمیشن پاندای کونگ فوکار.

انیمیشنی که به نظرم بچه‌ها باید چندین و چند بار ببینند. به‌این‌علت که چندین نکته ظریف در این انیمیشن نهفته است.

چرا این انیمیشن آموزنده است؟

“پو” پاندایی که در یک خانواده متوسطی به دنیا آمده و در کنار پدرخوانده‌اش آشپزی و رستوران‌داری می‌کند. شغلی که او را خسته کرده و دچار روزمرگی زندگی شده است و همیشه در رؤیاهایش زندگی می‌کند که یک کونگ فوکار است و شهر را نجات می‌دهد  اما هیچ تلاشی برای رؤیاهایش نمی‌کند. که طی یکسری اتفاقاتی که در روند داستان می‌افتد وارد این رشته می‌شود و قرار است جنگجوی اژدها شود.

اما نه‌ تنها خودش ایمان و خودباوری ندارد، بلکه اطرافیانش نیز او را باور ندارد. بماند که در مسیری که قرار گرفته استادش او را به روش و زبان خودش تربیت می‌کند و با پشتکار تلاشش به فنون کنگ فو تسلط پیدا می‌کند، و زمانی که قرار است پس از تربیتش نامه‌ی مخصوص جنگجوی اژدها را باز کند تا قدرت خارق‌العاده‌ای را که مخصوص جنگجوی اژدها است دریافت کند، آن‌ را خالی می‌بیند، طوری که عکس خودش روی آن می‌افتد. اما نکته دقیقاً همین‌جا است. ایمان و خودباوری.

قدرت نامحدود ذهن

این انیمیشن چه ربطی به موضوع ما دارد؟

داستان این پاندای بانمک مرا یاد خیلی از مردم می‌اندازد. مردمی که نیمی از زندگی‌شان را می‌گذرانند و دچار روزمرگی زندگی‌شان هستند و همیشه منتظر یک اتفاق، معجزه و یا قدرتی خارق‌العاده هستند تا وارد زندگی‌شان شود و زندگی‌شان را متحول کند.

این افراد همیشه در رؤیاهایشان زندگی می‌کنند و رؤیاها و آرزوهایشان را جوری دست‌نیافتنی تصور می‌کنند که توجیه اینکه به دنبالشان نروند برای خودشان منطقی خواهد بود.

همان‌طور که در این انیمیشن لاک‌پشتی پیر به جنگجو شدن پاندا اصرار می‌ورزید و توصیه‌هایی می‌کرد که در کتاب دولت و فرزانگی پیرمرد باتجربه و یا به‌اصطلاح دولتمند آنی به جوان می‌کرد.

در این کتاب دولتمند آنی به آن جوان توصیه می‌کند که به قدرت ذهن ایمان داشته باشید. قدرت نامحدود ذهن را دست کم نگیرید.

محدودیت‌ها و مشکلات زندگی، دقیقاً به همان میزانی که ما به آن‌ها اهمیت می‌دهیم و جدی‌شان می‌گیریم، جدی هستند و برعکس هرچه قدر قدرت ذهن نامحدود را گسترش دهیم، برای کنترل زندگی قدرتمندتر خواهیم بود.

منتظر معجزه نباشیم، معجزه خود ما هستیم، تنها کمی ایمان و خودباوری حلال تمامی مشکلات خواهد بود و فراموش نکنید که این شما هستید که میزان اهمیت مشکلات را تعیین می‌کند.

حال چه کارهایی برای کنترل بیماری می توانیم انجام دهیم؟

اکثر ما افرادی را دیده‌ایم که همیشه می‌نالند و جملاتی از این قبل: ما که شانس نداریم. یکهو دیدی با همین سرماخوردگی از پا افتادیم. یا ما که شانس نداریم، همش سرماخوردگی، بیماری و گرفتاری.

یا افرادی که از سن پنجاه سالگی به بعد بهانه‌های پیری را می‌گیرند و مدام می‌گویند از ما که دیگر گذشت یا ما که دیگر پیر شدیم و هزار مرض می‌آید سراغمان و آن ضرب‌المثل معروف را میگویند:

سن که رسید به پنجاه، فشار میاد به چند جا

و بالعکس چه پیرمرد و پیرزنانی که کوه رفتن‌ها و یا ورزش‌های روزانه‌شان ترک نمی‌شود و با این قدرتشان بر تمامی بیماری‌ها و مرض‌هایی که در انتظارشان است، غلبه می‌کنند.

قدرت نامحدود ذهن در کنترل سلامتی

از آن‌طرف چه بسیار بیماران و خانواده‌هایشان را سراغ داریم که با تقویت قدرت ذهن، امیدواری، ایمان و خودباوری به خود کمک کردند و لاعلاج‌ترین بیماری ها را درمان و کنترل آن را به دست گرفتند.

و چه بسیار بیمارانی را نیز سراغ داریم که با کوچک‌ترین بیماری‌ با عدم امیدواری و اعتمادبه‌نفس و ایمان به بهبودی، روند درمان را سخت‌تر و طولانی‌تر کرده‌اند.

برای آشنایی بیشتر با ذهن و مغز می توانید مقاله آشنایی با عملکرد مغز را نیز مطالعه کنید.

پس بیاییم همه ما در زندگی مانند پاندای کونگ فوکار، خودمان را باور کنیم و جنگجوی سختی‌های زندگی باشیم. کنترل همه‌چیز را در دستانمان بگیریم. حتی بیماری…

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.