سی تی اسکن قلبی عروقی جدید زیمنس

سی تی اسکن قلبی عروقی

تصویربرداری سی تی اسکن جدید شرکت زیمنس مخصوص اسکن قلبی عروقی رونمایی خواهد شد. دستگاه جدید این شرکت با نام SOMATOM go.Top نسخه ای از دستگاه های سی تی اسکن این کمپانی است که به صورت کاملا پیشرفته دز تابش اشعه برای انجام روتین های قلبی عروقی تنظیم شده است. در این مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی های دستگاه سی تی اسکن قلبی عروقی زیمنس

این دستگاه یک اسکنر ۱۲۸ مقطعی (اسلایسی) است که طبق گفته های کمپانی توسط کلینیک های بیمارستانی سرپایی و بیمارستان هایی که روش های مختلفی مثل سی تی آنژیو و آنالیزهای FFRCT انجام می دهند، تطبیق داده شده است.

یکی از ویژگی های اصلی این سی تی اسکن سیستم CARE kV است که به صورت خودکار میزان دز تابش اشعه را بر حسب شرایط بیمار و روش های مختلف، تنظیم می کند.

این کار با افزایش ۱۰ kV (به اصطلاح کاوا یا کیلو ولت) به منظور کمینه کردن میزان دز تابشی انجام می شود در حالی که کنتراست تصویر را نیز به خوبی حفظ می کند.

به علاوه، این سیستم به اندازه کافی سریع است تا بتواند جریانات عروق کرونری را دقیقا در زمانی که جریان خون در حال حرکت است، ثبت و نمایش دهد.

اگر دانشجوی رشته پزشکی هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله مهارت های ارتباطی پزشکی مخصوص دانشجویان رشته پزشکی را نیز مطالعه کنید.

کنترل به وسیله تبلت به جای کامپیوتر

این دستگاه سی تی اسکن از طریق یک تبلت کنترل می شود که این امکان برای تکنسین دستگاه فراهم شده است که خیلی راحت زمانی که داخل یا خارج اتاق تصویربرداری است روی تمام تنظمات دستگاه، دسترسی داشته باشد.

اگر به درمان های جدید قلبی علاقه دارید، مقاله “روش های نرم افزاری جدید کاهش آریتمی های قلبی” سایت را نیز مطالعه کنید

بر اساس تحقیقات این شرکت، حتی بیماران نیز از اینکه کنترل دستگاه، در یک اتاقک شیشه ای و بر روی یک کامپیوتر رومیزی نیست حس بهتری دارند.

سی تی اسکن قلبی عروقی

مزایای سی تی اسکن قلبی عروقی زیمنس

بر اساس گفته David Pacitti از مدیران کمپانی زیمنس، استفاده از سی تی اسکن قلبی عروقی جدید زیمنس، یک پیشنهاد مقرون به صرفه برای بیماران سرپایی است که امکانات فوق العاده ای از جمله تجزیه و تحلیل FFRCT را در اختیار پزشک می گذارد. علاوه بر این، در این نسخه جدید از دستگاه، بهبود تجربه بیمار نیز مورد توجه قرار گرفته است.

البته باید گفت قیمت این سی تی اسکن در ایران و با شرایط ارزی حال حاضر، بسیار پر هزینه و گران قیمت خواهد بود و نباید انتظار یک دستگاه سی تی اسکن ارزان قیمت را داشت.

این دستگاه در نمایشگاه علمی سالانه کالج قلب و عروق آمریکا در نیواورلئان به نمایش گذاشته خواهد شد.

امیدواریم با بهبود شرایط در داخل کشور، به زودی پس از رونمایی از این دستگاه شاهد حضور آن در کلینیک ها و بیمارستان های ایران هم باشیم.

منع خبر: سایت زیمنس

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.