سیستم آنژیوگرافی رباتیک

آنژیوگرافی رباتیک

متخصصین قلب و عروق همیشه به خاطر استفاده از سیستم های آنژیوگرافی مرسوم در معرض اشعه ایکس هستند و خطرات اشعه ایکس هم بر هیچ پزشکی پوشیده نیست. قطعا ورود سیستم آنژیوگرافی رباتیک به سیستم های درمانی، تحولی بزرگ در عرصه درمان خواهد گذاشت.

معرفی سیستم آنژیوگرافی رباتیک

کمپانی Robocath که در شهر Rouen فرانسه واقع شده است، از اتحادیه اروپا مجوز سیستم کاتتریزاسیون آنژیوگرافی رباتیک R-One را گرفته است.

سیستم R-One به متخصص قلب و عروق، یک روش کاملا دقیق و پیشرفته را ارائه می دهد که با استفاده از ابزار کاتتر محور، بتواند بر جریان آنژیوگرافی تسلط کامل داشته باشد. از طرفی از بیمار فاصله دارد و امواج اشعه ایکس برای پزشک هیچ خطری ایجاد نمی کند.

این کمپانی ادعا می کند که این سیستم توانایی انجام روش ها و مراحل را به صورت کامل دقیق و قابل اعتماد از طریق ابزار های پیشرفته فراهم می کند و دیگر به توان فیزیکی پزشک برای حرکت دادن ابزارهای دستی نیازی نیست.

سیستم آنژیوگرافی رباتیک

روش کار سیستم آنژیوگرافی رباتیک

در این سیستم، پزشک در یونیت کنترل که پشت یک شیشه که محافظ اشعه ایکس است، قرار می گیرد.

یونیت دستگاه کاملا پرتابل و در هر مکان و فضایی از بیمارستان قابل استفاده است و حتی می تواند خارج محیط Cath Lab قرار گیرد.

از جوی استیک هایی که روی یونیت کنترل قرار گرفته برای هدایت ابزارهای تهاجمی استفاده می شود.

برای مطالعه مقاله در رابطه با دستگاه سی آرم جدید فیلیپس، اینجا کلیک کنید.

البته این سیستم کاملا سازگار با بخش Cat Lab های بیمارستانی است و با بسیاری از گایدوایرها، استنت ها و بالن های تجاری، منطبق است و می توان از آن ها در این سیستم آنژویوگرافی رباتیک استفاده کرد.

در پایین این مقاله می توانید فیلمی از نحوه کار این سیستم آنژیوگرافی رباتیک را مشاهده کنید.

منبع خبر: سایت RoboCath

اميرعلی تولايی
دیدگاه کاربران بدون دیدگاه
  • ناشناس 5 شهریور 1399 / 10:16 قبل از ظهر

    امتیاز بینندگان:۲ ستاره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.