سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی

مفهوم سئو در سایت های پزشکی چیست؟ سوال بسیار مهمی است که اگر نتوانیم پاسخ درستی به آن داشته باشیم یقینا به شما خواهیم گفت که راه اندازی سایت پزشکی و هزینه کردن برای آن کاملاً بی فایده است؛ بنابراین توصیه می کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

آشنایی با مفهوم سئو (SEO)

واژه سئو، از کلمه اختصاری SEO گرفته شده است و به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو (Search Engine Optimization) است. البته قبول داریم که از واژه سئو اطلاعات زیادی نمی توان متوجه شد.

شاید برای شما مفهوم سئو مبهم باشد که سئو دیگر چیست که اینقدر همه درباره آن صحبت می کنند.

در این مقاله قصد داریم شما را با مفهوم سئو در سایت های پزشکی بیشتر آشنا کنیم تا بدانید در زمان راه اندازی و نگه داری وبسایت باید به چه نکاتی دقت داشته باشید.

کپسول سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو

قبل از اینکه در رابطه با سئو صحبت کنیم لازم است ابتدا با موتورهای جستجو آشنا شویم.

موتورهای جستجو، در واقع سایت هایی هستند که مخاطبان در آن ها سرچ خود را انجام می دهند. همه ما با معروف ترین موتور جستجو یعنی گوگل آشنا هستیم و بارها و بارها عبارت هایی را در آن جستجو کردیم.

البته موتورهای جستجوی دیگری هم وجود دارند که به بزرگی گوگل نیستند. برای مثال موتور جستجوی یاهو ، بینگ ، بائیدو و … همه موتور جستجو به حساب می آیند.

با توجه به اینکه در کشور ما و بسیاری از کشورهای دنیا (غیر از چین) گوگل پر استفاده ترین ابزار برای جستجوی مخاطبان است، به همین دلیل همه سئوکاران تمرکز اصلی شان را روی موتور جستجوی گوگل گذاشته اند.

عبارت ناقص و ناواضح بهینه سازی موتورهای جستجو

اما بهینه سازی موتورهای جستجو در واقع یک عبارت ناقص است. در واقع ما قرار نیست برای بهینه سازی موتورهای جستجو مثل گوگل یا یاهو کاری انجام دهیم بلکه قرار است سایت خودمان را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنیم تا در نتایج آن ها در رتبه بالاتری قرار بگیریم.

اگر بخواهیم این عبارت را درست تر بیان کنیم باید آن را اینگونه تغییر دهیم: بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو.

بهینه سازی موتور جستجو

پس قرار است با رعایت اصول و مقرراتی که در موتورهای جستجو وضع شده است، وبسایت خود را طراحی و نگه داری کنیم.

نگاهی به آمار و ارقام بازدیدهای کاربران اینترنتی

قبل از اینکه بخواهیم تکنیک ها و کاربردهای سئو سایت های پزشکی را مطرح کنیم لازم است نگاهی به آمار و ارقام بازدیدکننده های کاربران اینترنتی بیاندازیم.

جالب است بدانیم که روزانه ۵ میلیارد جستجو در موتورهای جستجو انجام می شود. پس ما اگر بتوانیم جایگاهی برای سایت و مجموعه خودمان پیدا کنیم می توانیم از بین رقبا متمایز شویم و مخاطبان بیشتری را جذب مرکز درمانی خود کنیم.

حدود ۷۰ درصد از کاربران اینترنت اذعان داشتند که حداقل یکی از سرچ های آن ها در سال مربوط به حوزه سلامت و درمان بوده است. پس با سئوی اصولی سایت های پزشکی می توانیم افراد خیلی زیادی را جذب خود کنیم و تعداد این مخاطبان نیز بسیار قابل توجه است.

و آخرین نکته این است که حدود ۷۵ درصد بازدیدکنندگان سایت های پزشکی از طریق موتورهای جستجو به مخاطبان خود دسترسی پیدا می کنند. پس لازم است که به بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی قائل باشیم.

۷ تکنیک کاملا کاربردی در بازاریابی پزشکی را در وبسایت تپش قلب، مطالعه کنید. روش هایی که اگر پیاده کنید آینده مرکز درمانی یا مطب خود را تضمین کردید.

اهمیت سئو سایت های پزشکی

با توجه به آمار و ارقامی که در بالا به آن اشاره کردیم و از طرفی رقابتی تر شدن بین مراکز درمانی و مطب ها، توجه و اهمیت به سئو سایت های پزشکی روز به روز بیشتر می شود.

پس اگر قصد داریم بین رقبا، تبدیل به یک مرکز متمایز شویم لازم است اصول سئو سایت های پزشکی را فرا بگیریم و آن ها را در سایت خود پیاده سازی کنیم.

اهمیت سئو سایت های پزشکی

یکی دیگر از دلایل اهمیت سئو سایت های پزشکی هزینه تبلیغات کمتری است که در دراز مدت به ما تحمیل خواهد کرد. پس اگر برنامه دراز مدتی برای تبلیغات و کسب درآمد داریم توصیه می کنیم برای سئو سایت پزشکی خود بیشتر زمان بگذاریم و بدانیم این هزینه، سرمایه گذاری برای آینده مرکز درمانی ما خواهد بود.

تکنیک های کاربردی در سئو سایت های پزشکی

در رابطه با سئو صحبت بسیار است اما سعی کردیم تا این قسمت از مقاله شما را با مفهوم سئو آشنا کنیم. حال قصد داریم در رابطه با سئوی سایت های پزشکی اطلاعات کاربردی تری را با شما به اشتراک بگذاریم که بتوانید اصول سئو را در سایت خود پیاده سازی کنید.

۱) تولید محتوای مناسب

اولین اصل در سئو، تولید محتوا است. یعنی زمانی که شما وبسایتی را راه اندازی می کنید لازم است توجه داشته باشید که محتوای سایت شما به صورت مستمر به روزرسانی شود، مقالات جدید اضافه گردد، صفحات فرود مناسبی طراحی شود و …

پس صرف اینکه هزنیه ای بابت طراحی وبسایت بپردازیم و انتظار داشته باشیم که مخاطبان زیادی جذب مجموعه ما شوند، یک خیال واهی است.

ما تنها می توانیم از طریق تولید محتوا در سایت، رتبه و جایگاه خود را در گوگل یا هر موتور جستجوی دیگر بالا ببریم.

بنابراین در سئو این نکته را هرگز فراموش نکنیم:

تولید محتوای مناسب و مرتبط با موضوع فعالیت ما اصل اول سئو سایت پزشکی است.

الگوریتم های گوگل به این ترتیب است که اگر متوجه شود وسایتی به صورت منظم فعالیت می کند و محتوای مناسبی تولید می کند جایگاه آن را بالاتر می برد.

پس لازم است یک چارت مناسب برای تولید محتوا آماده کنیم و نیروهای خود را متعهد کنیم که به صورت هفتگی یا روزانه اخبار، رویدادها، روش های درمانی و … را با مخاطبان به اشتراک بگذارند. این کار علاوه بر ارزش آفرینی برای جامعه، در بهبود سئو سایت پزشکی ما نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

۲) مقالات کاربردی

نکته دوم در سئو سایت های پزشکی، تولید مقالات مناسب و کاربردی است. به طوری که باید مقالات ما خواننده های زیادی را به خود جذب کند و آن ها در پایین مقالات از ما سوال بپرسند، نظر بدهند و ….

هر چه بتوانیم نظرات کاربران بیشتری را جذب کنیم، جایگاه ما در گوگل افزایش پیدا می کند.

۳) تصاویر و ویدئوها

یکی از مواردی که گوگل و هر موتور جستجوی دیگری به آن توجه زیادی دارد، استفاده از تصاویر و ویدئو ها داخل وبسایت است. هرچه از تصاویر بیشتری استفاده کنیم و ویدئوهایی کاربردی بیشتری انتشار دهیم رتبه و جایگاه ما بهبود پیدا خواهد کرد.

اگر از تصاویری که خودمان گرفته ایم استفاده کنیم، ارزش مقالات و تصاویر ما بالاتر خواهد رفت و گوگل جایگاه بالاتری به مقالات ما خواهد داد.

۴) صفحات فرود

یکی از کارهای سخت و تخصصی در طراحی وبسایت، طراحی صفحه فرود مناسب است.

صفحه فرود یعنی اولین جایی که مخاطب وارد وبسایت ما می شود. اگر ما صفحات فرود را به درستی طراحی کرده باشیم، مخاطب باید منظور و هدف ما را از آن مقاله دریافت کرده باشد و دقیقا به سمت و سویی که می خواهیم هدایت شود.

برای مثال یک زمان شاید به دنبال این باشیم که مخاطب بعد از مطالعه صفحه وبسایت، با مرکز درمانی ما تماس بگیرد یا در صفحه ای دیگر تمایل داریم ایمیل خود را وارد کند و ….

البته طراحی صفحات فرود، نیاز به متخصص و افراد متبحر دارد و اکیدا توصیه می کنیم با مراکز مشاوره وبسایت در این زمینه گفت و گو کنید و زیر نظر متخصص ، کار را انجام دهید.

صفحات فرود در سئو سایت پزشکی

همین که در این مقاله با این مفهوم و موضوع آشنا شوید کافی است. بیشتر از آن را حتما با مشاوره پیش بروید.

۵) انتخاب کلید واژه های مناسب

یکی از نکات بسیار مهم برای تولید محتوا در وبسایت، انتخاب کلید واژه های درست کسب و کارمان است. برای مثال اگر ارتوپد هستیم، باید واژه های مختص حرفه خود را بشناسیم و مقالاتی با چنین کلید واژه هایی بنویسیم.

تولید مقالات این چنینی به سرعت جایگاه ما را در موتور جستجوی گوگل بالا خواهد برد. برای پیدا کردن کلیدواژه های مناسب، چندین روش وجود دارد که در مقاله ای جداگانه باید به آن بپردازیم ولی یکی از ابزارهای خیلی ساده و در عین حال مفید، استفاده از ابزار Google Trends هست.

این ابزار که توسط گوگل طراحی شده به ما این امکان را می دهد که بتوانیم کلید واژه های مناسبی را برای مقالات سایتمان انتخاب کنیم.

امیدواریم نکاتی که در این قسمت بیان کردیم یک کلیت جامعی از اصول سئو سایت های پزشکی به شما ارائه کرده باشد.

اگر تمایل دارید، اصول سئو و تولید محتوا در وبسایت یا شبکه های اجتماعی را به صورت تخصصی تر فرا بگیرید، می توانید با همکاران ما در مجموعه تپش قلب تماس بگیرید تا با برگزاری کلاس و کارگاه در مرکز شما، این اصول را دقیق تر تشریح کنیم.

تمام هدف و سعی ما در مجموعه تپش قلب، آرامش بخشیدن به قلب شما عزیزان است. امیدواریم توانسته باشیم به آرامش خاطر و کاهش نگرانی های کسب و کار شما کمک کرده باشیم.

اميرعلی تولايی
دیدگاه کاربران ۴ دیدگاه
 • mahdi 11 مرداد 1399 / 6:43 بعد از ظهر

  خیلی ممنون از سایت مفیدتون سایت خیلی خوبی دارین

  • اميرعلی تولايی 28 مرداد 1399 / 7:21 بعد از ظهر

   شما لطف دارید. ممنون از محبتتون!

 • ناشناس 1 خرداد 1399 / 3:41 بعد از ظهر

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 • موسی علی اکبری 17 آبان 1398 / 6:57 بعد از ظهر

  سلام آقای تولایی. سایتتان را دیدم و باید بگویم اصلا سایت خوبی نیست. دوست عزیز شما هیچ مهارتی در فن بیان و تدریس ندارید و متاسفانه با این کار فقط دارید آبروی خود را می برید. از شما خواهش میکنم همین امروز این سایت را جمع کنید. اگر دغدغه مالی دارید و نگران خرجی خود هستید من حاظر هستم ماهانه مبلغی را به حساب شما واریز کنم. لطفا شماره کارت خود را بگویید.

  • اميرعلی تولايی 8 آذر 1398 / 11:29 قبل از ظهر

   سلام آقای علی اکبری
   ممنونم از اینکه نظر خودتون رو مطرح کردید. واقعا متاسفم که نتونستم نظر شما رو در سایت جلب کنم. البته به شما کاملا حق میدم که احساس می کنید سایت خوبی نیست. چون در حال حاضر واقعا هم همین طور هست. آقای علی اکبری خدمت شما بگم که من شغل دیگه ای دارم و این وبسایت قراره در آینده برای ارزش آفرینی و خلق یک کسب و کار جدید فعال بشه و بتونه چند نفر رو برای بحث آموزش سر کار بیاره
   بله شروع کار کارآفرینی، مشکلات زیاد هست، شاید اوایل مهارت های کلامی هنوز تقویت نشده ولی به مرور زمان این موارد هم برطرف خواهد شد.

   ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و این نظر رو برای سایت نوشتید

 • ناشناس 13 آبان 1398 / 12:27 بعد از ظهر

  امتیاز بینندگان:۵ ستاره

 • اميرعلی تولايی 12 مهر 1398 / 6:37 بعد از ظهر

  امتیاز بینندگان:۴ ستاره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *