رونمایی از پلتفرم تخریب توسط سیگنال های رادیویی جهت کاهش درد از شرکت مدترونیک

شرکت مدترونیک تاییدات سازمان جهانی غذا و دارو (FDA) را برای سیستم تخریب بافت های عصبی توسط سیگنال های رادیویی (RF) به دست آورد. این سیستم امواج با فرکانس رادیویی جهت گرم کردن عصب های هدف گذاری شده، در فرآیند تسکین درد های ناشی از آن اعصاب را ارسال می کند. پس از پروسه‌ی تخریب، بافت مورد نظر دیگر قادر نخواهد بود سیگنال های درد را تولید کند، بنابراین اگر هدف گذاری دقیق انجام گیرد، نتایج چشمگیری حاصل خواهد شد.

ویژگی های ساختاری دستگاه تخریب بافت های عصبی

این سیستم شرکت مدترونیک بر مبنای یک تکنولوژی اختصاصی و یک پردازنده کامپیوتری چهار هسته ای بنا نهاده شده است تا این اطمینان را به ما بدهد که گرم کردن نقطه مورد نظر با دقت انجام می گیرد و همچنین آسیب دائمی به بافت های اطراف منطقه هدف وارد نمی کند.

این سیستم روش های استاندارد و بهبودیافته ای را با استفاده از پروب های داخلی خنک (cold probes) ارائه می دهد که متناسب با اندازه و اشکال مختلف جراحات بوجود آمده است. در این دستگاه، هر کانال می تواند توسط خودش کنترل شود و هرکدام نیز به راحتی بر روی صفحه کنترل دستگاه مشخص شده اند. پس از هر مرحله، گزارشی درباره جلسه درمان نیز می تواند دریافت شود.

پلتفرم تخریب توسط سیگنال های رادیویی جهت کاهش درد

اگر تمایل دارید می توانید مقاله سایت درباره دستگاه سی آرم جدید فیلیپس برای اتاق عمل را هم مطالعه کنید.

لئو کاپورال پزشک متخصص درد شناسی در موسسه دردشناسی کارولینا در یک گزارش به چاپ رسیده درباره این دستگاه چنین گفت: “ پلتفرم تخریب توسط سیگنال های رادیویی یک افزوده قابل توجه در پروژه من بود چون می دانم که هر بار در هر کانال با ضایعه ای مشابه مواجه خواهم بود، و این به دلیل
این است که ژنراتور تا چه میزان می تواند در مدیریت توان و دمای انتقالی جوابگو باشد.”

وی سپس افزود: ” تخریب بافت های عصبی توسط سیگنال های رادیویی نیازمند دقت و انعطاف پذیری بالایی است. این دستگاه شهودی بوده و بسیار ساده قابل استفاده می باشد و به من این توانایی را می دهد تا به راحتی سیستم را ارتقا داده و جراحات بهبود یافته را با پروب های خنک سیگنال رادیویی انجام دهم.”

منبع خبر: Medtronic

مجتبی عبدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.