دست مصنوعی هوشمند کمپانی BrainRobotics

دست مصنوعی

در نمایشگاه CES 2019، کمپانی BrainRobotics از پروتز دست مصنوعی بسیار هوشمندی رونمایی کرد. تک تک انگشتان این دست مصنوعی به وسیله سیگنال های عضلانی که در هشت کانال جداگانه تعبیه شده است حرکت می کنند. الگوریتم های یادگیری ماشین ظاهرا به در حرکت های این دست نقش اساسی بازی می کند، بنابراین حرکت های این دست خیلی طبیعی است.

طراحی ماژولار

دست مصنوعی ساخته شده به صورت ماژولار طراحی شده به طوری که هر قسمتی از این پروتز(دست مصنوعی) به راحتی و به سرعت توسط ماژول های جایگزین قابل تعویض است و نیازی برای اینکه برای تعمیر به کمپانی ارجاع داده شود ندارد و می توان با تعویض یک ماژول به راحتی مشکل پیش آمده را برطرف کرد.

دست مصنوعی هوشمند
دست مصنوعی هوشمند

که این عامل، یک مزیت بسیار مهم برای دست های مصنوعی است با توجه به اینکه دست های مصنوعی هوشمند مکانیکی هستند و فرسایش در آن ها زیاد اتفاق می افتد.

برای مشاهده نوآوری های برتر پزشکی در سال ۲۰۱۸، اینجا کلیک کنید.

پرینت سه بعدی، حداکثر راحتی

برای اینکه این دست مصنوعی کاملا اندازه کاربر آن باشد، برای طراحی سوکت ها از پرینتر های سه بعدی استفاده می شود تا پروتز طراحی شده حداکثر راحتی را برای کاربر داشته باشد.

امیدواریم با معرفی این پروتز های هوشمند شاهد آسایش بیشتر افرادی باشیم که این نعمت را از دست داده اند و بتوانند با وجود این ابداعات و تکنولوژی ها، مثل همه مردم در راحتی و آسایش و بدون محدودیت زندگی کنند.

یکی از مواردی که در زمان دانشگاه بسیار به آن علاقه داشتم بحث دست های مصنوعی هوشمند بود که در آن زمان کمپانی BeBionic موفق به ساخت چنین سیستمی شده بود و زمانی که مجددا دیدم این کمپانی نیز بر روی آن کار می کند، بسیار خوشحال شدم.

در ادامه ویدیوی این دست مصنوعی را ملاحظه کنید تا با نحوه کار آن آشنا شوید.

منبع خبر: سایت مد گجت و سایت کمپانی BrainRobotics

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.