درمان حمله قلبی با روش آنژیوپلاستی اکسیژن فوق اشباع

حمله قلبی معمولا با قرار دادن استنت در قسمت های محدود کننده شریان های عروق کرونر درمان می شود. این کار به یک استاندارد مراقبت و پیشرفت در فن آوری های آزمایشگاهی تبدیل شده است که اجازه می دهد تا متخصصان قلب در عرض چند دقیقه استنت را به دقت قرار دهند.

در حال حاضر یکی دیگر از گزینه ها، اکسیژن فوق اشباع (SSO2) نامیده می شود که به دلیل تایید جدید توسط سازمان جهانی غذا و دارو در دسترس است. SSO2 اولین درمانی است که توسط سازمان جهانی غذا و دارو تایید شده و از طریق اقدام زیر پوستی عروق کرونر (به اختصار آنژیوپلاستی (PCI) نامیده می شود) برای کمک به کاهش آسیب های ناشی از حمله قلبی انجام می گیرد.

این درمان که توسط شرکت TherOx که یک شرکت مستقر در ایرواین کالیفرنیا است، ارائه شده شامل پمپاژ اکسیژن با فشار به طور مستقیم به عضله قلب فاقد اکسیژن می شود، که بلافاصله پس از تکمیل آنژیوپلاستی اجرا می شود و جریان خون بازسازی می شود. به طور خاص، آن را برای بیماران مبتلا به حمله قلبی عضله قلب که باعث می شود در سمت چپ شاهد پایین آمدن سگمنت ST در نوار قلب بیماران باشیم و در عرض ۶ ساعت از شروع علائم به آن مبتلا می شوند، به کار گیری خواهد شد.

اگر مایل به مطالعه بیشتر در زمینه فناوری پزشکی هستید می توانید مقاله سایت ما در زمینه نمونه برداری برای تشخیص سرطان خون توسط دستگاه پوشیدنی را از اینجا مطالعه کنید.

روش آنژیوپلاستی اکسیژن فوق اشباع برای درمان حمله قلبی

نتایج بدست آمده از روش اکسیژن فوق اشباع برای درمان حمله قلبی

گریگ استون استاد دانشگاه پزشکی کلمبیا توضیح می دهد: “حتی پس از آنژیوپلاستی با استنت گذاری، بسیاری از بیماران مبتلا به حمله قلبی از آسیب برگشت ناپذیر به عضله قلب رنج می برند، که باعث می شود پیش بینی ضعیفی از لحاظ مرگ و میر و احتمال بروز نارسایی قلبی در آینده را بتوانیم داشته باشیم. اکسیژن فوق اشباع تنها درمانی است که در یک آزمایش تصادفی اساسی نشان داده شده است که برای کاهش میزان حمله قلبی در بیماران مبتلا به حمله قلبی عضله قلب بزرگ، امکان بالقوه ای برای بهبود نتایج در چنین بیماران با ریسک بالایی، با وجود آنژیوپلاستی اولیه موفقیت آمیز را پیشنهاد می دهد.”

منبع خبر: شرکت TherOX

مجتبی عبدی
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
 • یک خواننده 27 اردیبهشت 1399 / 3:53 بعد از ظهر

  سلام. ای کاش خودتون هم یک دور متن رو میخوندید. اگر دادید گوگل ترنسلیت ترجمه کرده که خب این کار رو نکنید! اگر خودتون ترجمه کردید، یه تجدیدنظر جدی در نحوه نگارش ادبیات فارسیتون داشته باشید!

  • اميرعلی تولايی 29 مرداد 1399 / 7:50 بعد از ظهر

   سلام
   ممنون از حسن توجه شما به مطالب ما
   کاملا درست می فرمائید. این مقاله ترجمه یک مقاله بوده و به همین دلیل متن خیلی شیوایی نداره. امیدوارم قصورات ما رو در شروع کار نادیده بگیرید. به مرور زمان قطعا این مشکلات رو هم حل خواهیم کرد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.