جلیقه هوشمند و کاهش آسیب دیدگی های ناشی از کار

صدمات کمر

در این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه کار جلیقه هوشمند کمپانی ErgoJack آشنا شوید.

همه ما با مشکلات مشاغل سخت مثل کارهای ساختمانی، کارخانه ای و یا کشاورزی آشنا هستیم و می دانیم اغلب افرادی که در این مشاغل کار می کنند با خطر بلند کردن اجسام سنگین روبه رو هستند. قطعا استفاده از یک جلیقه هوشمند، که موقعیت اشتباه بدن را تذکر دهد، مفید و کاربردی است.

همین اتفاق باعث می شود که بسیاری از مشکلات مربوط به گردن و ستون فقرات مربوط به این مشاغل باشد.

بنابراین توجه کردن به وضعیت و ژست بدن موقع بلند کردن اجسام سنگین و متناسب بودن وزن اجسام با استخوان بندی و عضلات فرد، قطعا می تواند در کاهش این صدمات نقش ایفا کند، اما خیلی موثر واقع نمی شود.

از طرفی استفاده از اسکلت های خارجی هنوز محدودیت هایی در ساخت دارد و هزینه استفاده از آن ها بسیار بالا است.

جلیقه هوشمند کمپانی ErgoJack

کمپانی ErgoJack جلیقه هوشمندی در موسسه تولیدی IPK آلمان طراحی کرده است که به طور مداوم وضعیت بدنی فرد را مانیتور می کند و کاربر را به تصحیح حالت بدنی خود تشویق می کند.

سنسورهایی که روی این دستگاه نصب شده اند، حرکت فرد را تشخیص می دهند و این اطلاعات را به رایانه ای که مجهز به هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری ماشین است، می فرستند.

مقاله درمان آریتمی های قلبی با استفاده از پرتودرمانی را هم مطالعه کنید. آخرین دستاوردهای علم پزشکی در زمینه درمان آریتمی قلبی است.

رایانه، هر حرکت فرد را با حرکات صحیحی که قبلا در حافظه آن ذخیره شده است، مقایسه می کند و در صورتی که حرکت فرد، آسیب زننده و خطرناک باشد، از طریق ایجاد آلارم، هشدار می دهد تا حرکتش را متوقف کند.

جلیقه هوشمند کار
جلیقه هوشمند

این دستگاه که بر روی بدن افراد سوار می شود، به صورت آنلاین کار می کند و هیچ منبع تغذیه ای به صورت جداگانه نیاز ندارد.

باتری هایی که در این سیستم جاگذاری شده است، به تنهایی برای انجام این پردازش ها کافی است.

در مجموع، باتری، سنسورها و رایانه تعبیه شده در این دستگاه، همگی به صورت کاملا هماهنگ کار می کنند تا این سیستم را تبدیل به این جلیقه هوشمند کنند.

منبع خبر: سایت فران هوفر

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.