تشخیص اولیه بیماری سپسیس

زمانی که عفونت بیمار به طور کامل درمان نشود یا از کنترل پزشک خارج شود، سیستم ایمنی بدن از کار می افتد که هنوز هم پزشکان علت این قضیه را نمی دانند و در نهایت منجر به بیماری سپسیس یا عفونت خون می شود. تشخیص اولیه بیماری سپسیس در نجات جان بیمار نقش حیاتی دارد.

تا کنون برای تشخیص این بیماری هیچ تست و آزمایشی وجود نداشته است ولی اخیرا یکی از شرکت های تولید کننده تجهیزات آزمایشگاهی موفق به ساخت دستگاهی شده است که امکان تشخیص به موقع این بیماری را فراهم می کند.

مشکل اصلی در درمان این بیماری برای پزشکان عدم شناسایی بیماری در مراحل اولیه است و پزشکان نمی توانند در مراحل اولیه، بیماری را شناسایی کنند.

شرکت Beckman Coulter مجوز FDA دستگاه آزمایشگاهی مخصوص تشخیص این بیماری را در مراحل اولیه کسب کرده است. نام تجاری این دستگاه، آنالیزگر هماتولوژی DxH 900 است.

تشخیص اولیه بیماری سپسیس

تشخیص اولیه بیماری سپسیس از نتایج آزمایش

در این آزمایش، تغییرات مورفولوژیکی دورن سلول های سفید خون را نشان می دهد که به عنوان یک شاخص برای تشخیص بیماری سپسیس در مطالعات بالینی مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس نتایج آزمایش خون این دستگاه، می توان در اتاق های عمل و ICU ها به سرعت بیمارانی که از این بیماری رنج می برند را تشخیص داد که آیا در معرض این بیماری هستند یا خیر.

این نتایج به پزشک زمان بیشتری برای شروع دوره های آنتی بیوتیک را فراهم می کند که می تواند باعث بهبود و نجات زندگی بیمار شود.

گفته های کمپانی Beckman Coulter در این باره خواندنی است:

“نتایج مثبت در این آزمایش تعیین می کند که احتمال بیماری سپسیس بسیار بالا است و به پزشکان امکان درمان سریع بیمار را در مراحل اولیه فراهم می کند.

اگر پزشک هستید حتما مقاله کاربردی مهارت های ارتباطی پزشکی- بخش اول را مطالعه کنید.

برعکس، نتایج منفی نیز نشان می دهد که احتمال ابتلای بیمار به این بیماری بسیار کم است. با بررسی تعداد گلبول های سفید خون به تنهایی شاخص و احتمال وجود بیماری ۴۳ درصد است ولی اگر از علائم و نشانه های بیماری نیز استفاده شود، می توان با اعتماد بیشتری به ۶۳ درصد از بیماران کمک کرد.

منبع خبر: سایت شرکت Backman Coulter

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.