تتوی الکترونیکی منعطف برای مانیتورینگ طولانی مدت قلب

0
17

محققان دانشگاه تگزاس یک مجموعه سنسور پوشیدنی برای مانیتورینگ قلب را تولید کرده اند که می تواند سلامت قلب را در طی چند روز ارزیابی کند. تیم تحقیقاتی این دستگاه را تتوی الکترونیکی می نامد و ادعا می کند که کشش پذیری آن، باعث می شود این دستگاه در مقایسه با دستگاه های قبلا تولید شده راحت تر و مناسب تر پوشیده شود.

 این تتوی الکترونیکی اولین سنسور کششی بسیار باریک است که می تواند اندازه گیری های الکتروکاردیوگرافی (ECG) و سیسموکاردیوگرافی (SCG) را فراهم کند.

برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی یا در معرض خطر آن، مانیتورینگ سلامت قلب مهم است. با این حال، برای گرفتن آزمون ECG باید به مطب پزشک بروند و همچنین نمی توانند اندازه گیری های مداوم در چند روز داشته باشند.

 علاوه بر این، قرائت تنهای ECG که اطلاعات مربوط به فعالیت الکتریکی قلب را ارائه می دهد، به اندازه یک آزمون ECG / SCG ترکیبی حاوی اطلاعات مفید و با ارزشی نخواهد بود. این آزمون ترکیبی اطلاعاتی در مورد ارتعاشات قفسه سینه مرتبط با ضربان قلب ارائه می دهند و میران دقت اندازه گیری های ECG را نشان می دهد.

چسب حرارتی بخیه جایگزین بخیه های سنتی نسلی نوین از چسب ها برای بخیه زدن را ارائه کرده است.

تتوی الکترونیکی

برای حل این مسائل، محققان سنسور پوشیدنی را ارائه داده اند که بیماران می توانند در طول زمان سلامت قلب خود را به وسیله آن پیگیری کنند. با این حال، تا به امروز، بسیاری از این ها بزرگ و ناراحت کننده بوده اند. این موضوع، الهام بخش محققان دانشگاه تگزاس برای طراحی یک جایگزین مناسب و راحت گردید.

تتوی الکترونیکی از چه ساخته شده است؟

تتوی الکترونیکی انعطاف پذیر از پلی وینیلیدین فلوراید ساخته شده است که پیزوالکتریک است، به این معنی که در هنگام تغییر شکل می تواند الکتریسیته تولید کند. این دستگاه چسبان و کششی به قفسه سینه متصل می شود و سیستم دارای روشی برای ارزیابی ارتعاشات قفسه سینه است تا بهترین و بهینه ترین مکان برای اتصال سنسور به قفسه سینه را مشخص کند.

حتما بخوانید: گاما کمرا چیست و چگونه کار می کند؟ (دستگاه پزشکی هسته ای)

این تتوی الکترونیکی توسط گوشی هوشمند کاربر و از راه دور تغذیه می شود و می تواند به مدت چند روز پوشیده باشد و مانیتورینگ بدون وقفه ای را برای بیمار انجام دهد. با ارائه اندازه گیری های ECG و SCG، تتوی الکترونیکی، ارزیابی دقیق تری از سلامت قلب را به ما ارائه می دهد.

نشنو لو یکی از محققان درگیر در این تحقیق چنین می گوید:

“ما می توانیم اطلاعات بسیار بیشتری را از سلامت قلب از طریق جمع آوری همزمان داده ها از هر دو منبع دریافت کنیم.”

محققان ادعا می کنند که چون دستگاه تتوی الکترونیکی انعطاف پذیر و نازک است، در مقایسه با دستگاه های مانیتورینگ پوشیدنی قلب که قبلا تولید شده اند، راحت تر و مناسب تر عمل خواهند کرد.

 تیم تحقیقاتی همچنین اخیرا یک اپلیکیشن را برای الحاق به دستگاه ایجاد کرده است که می تواند نمایشی از ضربان قلب را به صورت آنلاین به ما بدهد و تمام داده های جمع آوری شده را ذخیره کند.

برگرفته از دانشگاه تگزاس

دانلود رایگان کتاب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید