بازوبند الکترونیکی برای تسکین درد میگرنی

یک دستگاه غیر تهاجمی برای تسکین درد میگرنی توسط سازمان جهانی غذا و دارو تاییدیه گرفت. این دستگاه در اطراف بازو پوشیده می شود، و از آنجا پالس های الکترونیکی را به پوست ارسال می کند تا پاسخی موسوم به “مدولاسیون درد شرطی شده” توسط پوست تولید شود.

این محصول، طبق نظر شرکت Theranica، شرکت سازنده آن، محصولی درجه یک است و از پالس های الکترونیکی کنترل شده توسط گوشی های هوشمند برای تسکین درد میگرنی استفاده می کند.

این دستگاه برای درمان حاد میگرن در بزرگسالانی است که میگرن مزمن ندارند.

بازوبند الکترونیکی

اگر مایلید تا درباره چشم و بیماری های آن بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم مقاله سایت ما با عنوان آستیگماتیسم چیست؟علل،تشخیص،درمان و… را حتما مطالعه بفرمایید.

تاییدیه این دستگاه بر اساس نتایج یک مطالعه تصادفی و کنترل شده انجام گرفته که شامل ۲۵۲ بیمار می شد که دو تا هشت بار در هر ماه دچار درد میگرنی می شدند.

دکتر بران گروسبرگ، مدیر مرکز سردرد کانکتیکات و سرپرست محققین اصلی این مطالعه این چنین توضیح می دهد:

 ” این مطالعه نشان داد که این محصول نسبت کارآیی بالایی برای حمله های میگرنی تکی و چندی تایی را در دو ساعت و ۴۸ ساعت پس از درمان دارد.”

احساس بیماران هنگام استفاده از بازوبند الکترونیکی

عوارض جانبی مربوط به دستگاه عبارتند از احساس گرما، بی حسی موقت بازو یا دست، قرمزی، خارش، سوزش، اسپاسم عضلانی و درد در بازو، شانه یا گردن. همه اینها خفیف بوده و در عرض ۲۴ ساعت از بین خواهند رفت و نیازی به درمان پزشکی ندارند.

تسکین درد میگرنی

مسعود آشینا عصب شناس، مرکز سردرد دانمارک، در یک خبر منتشر شده از سازندگان محصول چنین گفته است:

 “این دستگاه می تواند موجب تسکین درد میگرنی و سایر علائم آن بدون عوارض جانبی ارائه شده توسط داروها شود.”

آلن آیرنی، مدیر عامل شرکت و شرکت کننده ترونیکا، نیز اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد این بازوبند الکترونیکی را در سال جاری در ایالات متحده با قیمت مقرون به صرفه عرضه کند.

او توضیح داده است که حداقل ۷ بیماری مختلف دردناک شناسایی شده است که ممکن است با استفاده از این تکنولوژی غیر تهاجمی، بدون هیچ درمان دارویی تسکین داده شود.

مجتبی عبدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.