بازاریابی مطب با امکانات موجود

بازاریابی مطب با گوگل مپ و دانرو

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بازاریابی مطب ها نکات و مواردی را مطرح کنیم که می تواند به شناخته شدن بیشتر مرکز درمانی ما کمک کند. در این نوشته با ابزارهای رایگان گوگل مپ و دانرو بیشتر آشنا خواهیم شد و نحوه ثبت مطب خود را در این دو ابزار آموزش خواهیم داد.

پس این مقاله کاربردی را از دست ندهید و با اقدام کردن موارد گفته شده، خود را بهتر و بیشتر به مخاطبان خود معرفی کنید.

بازاریابی مطب

قبل از شروع به بیان نکات اصلی، لازم است کمی بیشتر با بازاریابی آشنا شویم تا بدانیم بازاریابی چیست و چه مواردی را شامل می شود.

بازاریابی یک فرایندی است که به ما کمک می کند یک مشتری بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل کنیم. بنابراین بروشور و تبلیغاتی که در سطح خیابان های شهر انجام می دهیم یکی از روش های بازاریابی است. تبلیغات در بیلبورد های شهر نیز یکی دیگر از روش های بازاریابی است.

روش های بازاریابی بسیار متفاوت هستند و با توجه به بودجه و سرمایه یک مرکز از هر کدام از آن ها به فراخور استفاده می شود.

برای مثال شاید تبلیغات تلویزیونی و بیلبورد های شهر برای تبلیغات مطب ها و مراکز درمانی هزینه های گزافی داشته باشد و به دلیل اینکه این سطح بودجه تنها برای چند ماه تبلیغات کافی است، عملا فایده ای برای مرکز درمانی نخواهد داشت. پس باید از روش های درست و متناسب با بودجه خود تبلیغات را انجام دهیم.

بازاریابی مطب در بیلبورد شهر

بازاریابی در مطب ها نیز از این موارد مجزا نیست و لازم است با توجه به بودجه ای که در اختیار داریم این تبلیغات را انجام دهیم. برای مثال راه اندازی یک وبسایت، تبلیغات و بروشورهای معرفی مرکز، کارت ویزیت و استفاده از شبکه های اجتماعی روش های موثری برای بازاریابی باشند تا بیماران را به سمت مرکز درمانی ما جذب کند.

در این بین، لزوما قرار نیست همه روش های بازاریابی پولی باشند. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با دو ابزار مهم بازاریابی آنلاین و رایگان آشنا کنیم که می تواند به بیماران شما برای پیدا کردن یک مطب مناسب کمک کند.

استفاده از گوگل مپ برای بازاریابی مطب

اولین ابزار رایگان و پر استفاده، امروزه گوگل مپ است. گوگل مپ با رشد سریع خود توانسته است جایگاه ویژه ای در بین تمامی کاربران تلفن های همراه داشته باشد. این ابزار گوگل امروزه یکی از معروفترین و بهترین اپلیکیشن های مسیر یابی است که فکر می کنم همه ما در بسیاری از موارد از آن استفاده کرده ایم.

اپلیکیشن گوگل مپ

این ابزار، یک قابلیت بسیار عالی دارد که شاید از چشم بعضی از ما پنهان باشد. گوگل مپ این قابلیتی را دارد که به کاربران معمولی این اجازه را می دهد مکان هایی که روی نقشه ثبت نشدند را وارد کنند و گوگل بعد از اعتبار سنجی موارد وارد شده از طریق دیگر کاربران، مکان جدید را ثبت خواهد کرد.

پس در این قسمت می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید مطب خود را در گوگل مپ ثبت کنید تا کاربران بیشتری بتوانند شما را ببینند.

ثبت این اطلاعات حتی سبب اعتبار بیشتر شما می شود. زمانی که فردی اسم مطب را در گوگل سرچ کند و با چنین صفحه ای رو به رو شود قطعا احساس اعتماد بیشتری در بیمار ایجاد می شود.

نمایش مطب در نتایج گوگل مپ

پس توصیه می کنیم این فرصت را که به صورت رایگان گوگل در اختیار همه ما گذاشته است، از دست ندهیم تا بتوانیم در معرض دید کاربران بیشتری قرار بگیریم و این کار همان طور که در تعریف بازاریابی مطب مطرح کردیم یکی از روش ها و ابزارهای بازاریابی است.

در فیلم زیر نحوه اضافه کردن آدرس مطب به گوگل مپ را به صورت کامل توضیح دادیم. مراحل این فیلم را دنبال کنید تا بتوانید مطب خود را در گوگل مپ ثبت کنید.

راهنمای ثبت مطب در گوگل مپ

استفاده از اپلیکیشن دانرو در بازاریابی مراکز خدمات درمانی

دومین ابزار رایگان که در سال های اخیر رشد خوبی داشته است، اپلیکشن و سایت دانرو است. این سایت و اپلیکیشن گوشی های هوشمند که چند سالی است در ایران به صورت جدی فعالیت می کند یک ابزار مناسب و در دسترس برای کاربران است که تا این زمان بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نصب از گوگل پلی و بیش از ۵۰,۰۰۰ نصب در کافه بازار داشته است.

اپلیکیشن و سایت دانرو

البته دانرو قطعا به بزرگی گوگل مپ نیست ولی بهتر است از این امکان رایگان نیز استفاده کرد. یک اصل کلی را فراموش نکنیم که هر چه قدر بتوانیم درصد حضور خود را جلوی چشم کاربر افزایش دهیم احتمال بازاریابی موفق مطب ما بیشتر خواهد بود.

در فیلم زیر نیز نحوه ثبت نام و ثبت یک مکان جدید در این سایت و اپلیکیشن نیز کامل توضیح داده شده است که امیدوارم با انجام موارد آن، در بازاریابی موفق شما نقش موثری داشته باشد.

راهنمای ثبت مطب در دانرو

برای آشنایی و مطالعه بیشتر درباره بازاریابی مراکز درمانی و بیمارستانی، مقاله ۷ تکنیک کاربردی در بازاریابی پزشکی سایت تپش قلب را مطالعه کنید.

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.