اولتراسوند متمرکز جهت درمان آلزایمر

آلزایمر به دلیل ساخته شدن پلاک های آمیلوئید در مغز به وجود می آید، بنابراین هر گونه تلاش جدی برای از بین بردن این پلاک ها ممکن است به جلوگیری از پیشرفت بیماری منجر شود. مشکل همیشگی با ارائه درمان های دارویی برای درمان بیماری های مغز، مانع های خونی مغزی هستند که مانع از نفوذ بیشتر مولکول ها از طریق دفاعی آن می شود.

محققان دانشگاه پزشکی دانشگاه وکسنر در اوهایو در حال کار بر روی شناسایی این موضوع هستند که آیا استفاده از اولتراسوند و میکرو حباب ها می تواند راه موثری برای از بین بردن پلاک های آمیلوئید باشد. ایده آنها این نیست که از اولتراسوند برای ایجاد تشدید در پلاک ها استفاده شود، بلکه باز کردن مانع های خونی مغزی است به طوری که سیستم ایمنی بدن خود می تواند وارد عمل شده و احتمالا در پاک کردن مغز فعالیت کند.

اگر مایلید درباره ۵ عامل مهم که نشان دهنده نیاز شما به حمایت عاطفی در حین درمان سرطان است،بیشتر بدانید، اینجا کلیک کنید.

اولتراسوند متمرکز جهت درمان آلزایمر

ویژگی های دستگاه اولتراسوند متمرکز

محققان از یک سیستم شرکت Insightec استفاده می کنند که در داخل یک اسکنر MRI کار می کند تا به طور دقیق امواج اولتراسوند را به شکل بسیار متمرکز به بدن بیمار ارسال کند. در حالی که درمان در حال اجرا است، پزشکان قادر به نظارت بر پیشرفت و برقراری ارتباط با بیمار می باشند.

امید است که پس از چند جلسه درمان، پیشرفتی در بهبود علائم به وجود بیاید. اما حتی اگر پیشرفتی وجود نداشته باشد، به نظر نمی رسد این درمان مضر باشد.

گام های بعدی احتمالا تلاش برای ارسال داروهایی است که قبلا تلاش برای ارسال آنها به دلیل وجود مانع های خونی مغزی غیرممکن بود و با برداشتن این موانع توسط اولتراسوند، این کار امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه می توانید ویدیوئی از نحوه کار دستگاه و درمان بیماران آلزایمری توسط این روش جدید را ببینید.

منبع خبر: دانشگاه اوهایو

مجتبی عبدی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.