ام آر آی ۳ تسلای جدید شرکت زیمنس

ام آر آی زیمنس

شرکت زیمنس ام آر آی ۳ تسلای جدید خود را با نام های تجاری MAGNETOM Lumina و MAGNETOM Altea معرفی کرده و اخیرا موفق به دریافت مجوز FDA آمریکا برای این دستگاه شده است. دریافت مجوز از FDA به معنای بررسی همه جانبه دستگاه و تایید استانداردهای پزشکی ورود برای بازارهای بین المللی است.

ام آر آی نسل جدید شرکت زیمنس

دستگاه ام آر آی جدید زیمنس از یک دهانه ورودی با قطر ۷۰ سانتی متر طراحی شده است که این قطر دهانه، از ام آر آی های امروزی عریض تر بوده و بیماران سنگین وزن هم به راحتی می توانند از سیستم فوق پیشرفته تصویربرداری این دستگاه بهره مند شوند.

در سیستم های تصویربرداری این دستگاه از هوش مصنوعی استفاده شده که سرعت انجام تصویربرداری های ام آر آی را افزایش داده است.

همچنین از سیستم های صوتی و تصویری جالبی برای سرگرم شدن بیماران در حین تصویربرداری آماده شده است که برای کودکان و بزرگسالانی که آستانه تحمل پایینی دارند بسیار سرگرم کننده است.

به لطف استفاده از تکنولوژی های ۳D Petra و Quet Suite بسیار بی صداتر از آخرین تکنولوژی های به کار گرفته شده در سایر دستگاه ها است.

همان طور که در مقاله ام آر آی وبسایت توضیح دادیم، صداهایی که در اتاق ام آر آی ایجاد می شود گاهی آنقدر آزار دهنده است که یک هدفون برای کاهش صدای اتاق در اختیار بیمار قرار داده می شود.

کاهش زمان تصویربرداری نسبت به دستگاه های مشابه

بنابر ادعای کمپانی زیمنس به لطف استفاده از تکنولوژی GO که بر مبنای هوش مصنوعی طراحی شده است، تصویربرداری از ستون فقرات بیش از ۲۰ درصد کاهش زمان داشته است.

در تصویربرداری از مغز، میزان زمان لازم برای تصویربرداری به ۵ دقیقه کاهش پیدا کرده است و مقدمات شروع آزمایش هم تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کرده است.

البته تکنولوژی های این دستگاه تنها محدود به این موارد نیست. تکنولوژی هایی برای ایجاد تصاویر دقیق تر، افزایش سرعت جا به جایی بین بیماران و موارد ریز و درشت دیگر که در همه این موارد از تکنولوژی های روز دنیا استفاده شده است.

کویل های ام آر آی نسل جدید

برای انجام ام آر آیِ قسمت های مختلف بدن مثل سر و گردن، کویل های جدید این شرکت با نام BioMatrix/Neck معرفی شده است که بسته به هر وضعیتی می تواند در زوایای مختلف قرار گیرد.

نمونه ای از تصاویر گرفته شده توسط این دستگاه، با کویل های مختلف و زوایای مختلف در زیر مشاهده می شود.

باید منتظر ماند تا شاهد این باشیم که این تکنولوژی جدید چه زمانی به کشور ما هم وارد می شود و تجربه بیماران از استفاده از این دستگاه چیست؟

اما بی شک، استفاده از آخرین تکنولوژی ها در این دستگاه، تجربه بسیار خوش آیندی را برای بیماران و پزشکان به همراه خواهد داشت. مخصوصا با کوئل های سبک و انعطاف پذیر و برنامه های کاربردی و سرگرمی که برای بیماران در نظر گرفته شده و خدمات سریع تری که این دستگاه اختیار بیمار و پزشک قرار می دهد.

منبع خبر: سایت زیمنیس و مدگجت

اميرعلی تولايی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.